Większość młodych rodziców zajmujących się maluszkami od rana do wieczora
z niecierpliwością wyczekuje  okresu letniego i nadchodzących ciepłych dni. Jest to czas, kiedy wyjeżdżamy z pociechami nad morze, spędzamy go na podmiejskich plażach, a także  wylatujemy do egzotycznych krajów. Maluchy uwielbiają plażowanie, bo kochają piasek i wodę, a rodzice mogą nieco odpocząć, patrząc na  swoje pociechy, stawiające kolejne babki z piasku. Sprawdź, co należy zabrać na plażę, aby spędzić ten czas komfortowo i bezpiecznie.

 

 Ochrona dzieci przed słońcem

Jeśli wybierasz się z dziećmi na plażę, skompletuj wszystko to, co jest niezbędne do ochrony maluchów przed nadmiarem promieni słonecznych. Krem lub specjalny balsam z silnymi filtrami UV to absolutna podstawa. Wybieraj kremy z faktorem 40–50 SPF. To one zapewniają najwyższą ochronę. Musisz też wiedzieć, że nie wszystkie filtry w kremach działają tuż  po naniesieniu ich na skórę, dlatego posmaruj dzieci kosmetykami ochronnymi przed wyjściem na plażę.

Spędzając czas nad wodą każde dziecko powinno mieć nakrycie głowy, które ochroni jego organizm przed nadmierną ilością promieni słonecznych .Przygotuj  maluchowi czapeczkę, kapelusz lub chustkę. Jeśli masz możliwość, zabierz na plażę lekki, składany namiot, w którym dziecko będzie mogło odpocząć od słońca i wiatru, a nawet uciąć sobie małą drzemkę.

 

Zapasowe ubranie, koce i ręczniki

Przede wszystkim niezbędnym wyposażeniem każdego plażowicza powinien być obszerny koc. Już przed sezonem warto zaopatrzyć się w koc z mikrofibry – ma on wiele zalet. Jest lekki, można go zwinąć w niewielki rulon, a do tego wszystkiego bardzo szybko schnie. Koniecznie musisz też zabrać ręcznik, aby wytrzeć malucha po kąpieli w wodzie. Nie zapomnij o dodatkowej koszulce i kostiumie kąpielowym, zapewnią one komfort po wyjściu z wody!

 

Napoje i przekąski

Jako napój najlepiej sprawdzi się niegazowana woda mineralna. Butelka wody to niezbędnik każdego plażowicza, szczególnie gdy większość czasu spędzamy na słońcu. Zadbajmy zatem o to, aby nasze pociechy często po nią sięgały. Jako przekąski zabierz jedzenie, które będzie odporne na wysoką temperaturę. Możesz przygotować słodkie, wartościowe przysmaki np. naleśniki, racuchy albo domowe tortille i umieścić je w pudełku. Aby dostarczyć maluchowi odpowiednią ilość witamin, nie zapomnij o warzywach i owocach.  Może to być ugotowana na parze marchewka, brokuły, kalafior, a nawet fasolka szparagowa. Warto zabrać umyte, a nawet obrane owoce. Dostarczają one nie tylko  kalorii, ale także nawodniają organizm. Zrezygnuj z  mięsnych przekąsek, sałatek. Wysoka temperatura sprawia, że  produkty w tej postaci mogą się zepsuć już po godzinie. Lepiej zabrać dodatkową paczkę  herbatników.

 

Łopatka i wiaderko to niezbędne zabawki

Wyprawa na plażę zupełnie się  nie liczy, jeśli nie wyposażymy malucha w  wiaderko i łopatkę 😊 Budowanie  zamków z piasku, czy stawianie babek to największa atrakcja każdego malucha, spędzającego czas na świeżym powietrzu!